המדריך המלא ליום הולדת

יום הולדת זה יום כל כך כייפי ומלא אהבה ונתינה ויחד עם זאת כהורה, כאמא, יום ההולדת הופך להיות מטלה לא פשוטה כלל בעיקר כשהוא חוזר על עצמו כמספר אירועים בזמן מצומצם. הדבר החשוב ביותר שצריך לעשות, לפני שבכלל חשבת על מה ומי הוא להציב מטרות, איך חוגגים, מי מוזמן וכמה אתם יכולים להוציא כספית על יום ההולדת. אחרי שהחלטת את זה, בואי נתחיל לארגן.

שלב 1 – בואי נחשוב על קונספט

קונספט זה בעצם נושא היום הולדת, סביבו יוצרים את כל העיצוב, הפעילות, המתנות והשאר. את הקונספט צריך להתאים לחוגג היום הולדת קודם כל ואת הביצוע של הקונספט צריך להתאים לקהל שמוזמן לחגיגות.

שבו עם הילדים שלכם ותשאלו אותם מה הם אוהבים, מה הם היו רוצים כקונספט. תחשבו יחד איתם מה התחביבים שמייחדים אותם, מה הם אוהבים לעשות בשעות הפנאי. תופתעי לגלות שכך בקלות תמצאי את הקונספט המושלם עבור יום ההולדת השנה, ויש אפילו סיכוי גדול שהוא לא יהיה גיבורי העל או פרוזן.

אל תטעי, את אותו הדבר אפשר לעשות גם עבור ילדים בני שנה או שנתיים שעדיין לא בהכרח יודעים לבטא את עצמם בצורה שכזו, כאן, עליכם ההורים מוטלת האחריות לזהות את התחביבים שלהם והדברים שהם באמת אוהבים.

שלב 2 – בואי ניצור לוח השראה

עכשיו את ממש נכנסת לתמונה, את הולכת ליצור לוח השראה עבור היום הולדת הזו.

אני יודעת שזה נשמע לך מיותר וכמו עבודה קשה, אבל זה בדיוק ההיפך ואם תעבדי לפי הצעדים שאני נותנת לך את תראי כמה הכל יזרום לך בקלות ובטבעיות. ממש כמו אדריכל שיכול לצייר על דף בדיוק איך הבית הולך להיראות את תיצרי לך לוח שישקף לך איך יראה הקונספט ולא תצטרכי לדמיין ולנסות להשיג משהו שאת לא יודעת איך הוא צריך להיראות.

אני אוהבת ליצור את לוח ההשראה ב – Power Point שמותקן בכל מחשב על דף לבן וממש לחבר את התמונות והצבעים. את יכולה לעשות את זה בכל צורה שנוחה לך, להדפיס ולהדביק ידנית על דף A4, לעשות תיקייה בטלפון או להעתיק הכל על NOTES בטלפון. העיקר שתצרי לך לוח השראה שכזה.

אז איך מתחילים ליצור לוח השראה?

תיפתחי אצלך 3 דפדפנים ותיכנסי ל:

 1. Pinterest
 2. Google (היכנסי לחיפוש תמונות)
 3. Etsy

בכל אחד מהם תרשמי את השם של הקונספט שבחרתם באנגלית, לדוגמה:Unicorn Birthday. מיד יופיעו לך המון תמונות הקשורות לקונספט.

איך בוחרים בדיוק את התמונות המתאימות ללוח ההשראה?

מה שחשוב הוא לא לבחור את התמונות שאת אומרת עליהן "וואוו זה מדהים איך עושים את זה" אלא לבחור את התמונות שבאמת נותנות לך השראה, שיוצרות לך איזה רעיון למשהו שבאמת את יכולה לעשות או לקנות.

הנה דוגמה לתמונה שפחות מתאימה ללוח השראה:

https://www.pinterest.com/pin/371547038006235403/

הנה דוגמא לתמונה שנותנת לך להרגיש טוב וליצור את זה בדרך שלך:

https://www.pinterest.com/pin/AeJWYbHTvwXloG97z-HMv8eLyh2jKVrF86ke0A04UQEH55HkgYZFu-Y/

הרעיון הוא לשלב בין תמונות אווירה, למתנות, לשולחן חגיגי, לקינוחים ובעצם לכל מה שהיום הולדת יכולה לכלול בתוכה.

באתר Etsy לדוגמה, תוכלי למצוא אפילו קבצי PDF של דברים בעלויות מינימליות שאולי יהיה לך אפילו שווה לרכוש ולא רק להשראה.

הדבר הנוסף והמרכזי שצריך להיכלל בלוח ההשראה הוא סרגל הצבעים

סרגל הצבעים הוא חמישה צבעים שמנחים את כל הקונספט של היום הולדת. כל העיצוב, האווירה והקניות יסתובבו סביב חמשת הצבעים האלה והם בעצם מה שיהפכו את הקונספט לנראה ואמיתי.

את סרגל הצבעים ניתן ליצור ב Adobe Color. מוצאים תמונה שממחישה עבורך הכי טוב את הצבעוניות והקונספט ומעלים אותה לאתר. האתר אוטומטית מאתר לך חמישה צבעים דומיננטיים בתמונה ואת יכולה לשחק עם זה ולשנות את חמשת הצבעים באמצעות גרירת הנקודות על התמונה.

אחרי שמצאת את חמשת הצבעים של הקונספט את שומרת את סרגל הצבעים עם המספרי קוד שמתחת לכל צבע. הקודים האלה יוכלו לעזור לך אם את מתכננת לעצב לבד הזמנה או מיתוג ליום ההולדת, את פשוט מכניסה את הקוד בבחירת הצבעים בתוכנות השונות ומקבלת את אותם הצבעים בדיוק.

כמובן, שאת סרגל הצבעים את מכניסה בתוך לוח ההשראה, הוא יציל אותך בשלב הקניות.

(לעשות צילומי מסך להסברים)

שלב 3 – בניית תוכנית מפורטת

עכשיו זה השלב שבו את יודעת בדיוק מה את רוצה לארגן ליום ההולדת:

 • כמה ילדים וכמה מבוגרים
 • איפה תהיה יום ההולדת (בחצר, בבית, במשחקיה)
 • מה יהיה לאכול ולשתות
 • איזו הפעלה צריך
 • ...ככה שלב אחרי שלב.

יום הולדת בדרך כלל נמשך כשעתיים אבל כמובן שהכל תלוי בגיל ובסוג יום ההולדת. ליצור מסגרת זמן לאירוע עצמו מאוד יעזור לך בתכנון.

שלב 4 – התקציב

עכשיו הגענו לנושא הכי קשה והכי רגיש שכל אמא חווה בכל ארגון יום הולדת לילדים שלה, כמה להשקיע? מה לקנות ומה להכין לבד? איפה חשוב לא לחסוך ואיפה זה מיותר?

אני אומרת שכל אחת יודעת מה יש לה בכיס ומה היכולות שלה, אל תמהרי לקפוץ מעבר ליכולות הכלכליות שלכם, את יכולה לעשות יום הולדת מושקעת ואיכותית בדיוק בתקציב שלך.

אז איך אני מנהלת תקציב נכון?

קודם כל לדעת את המינימום עלויות שיש לפי התוכנית המפורטת שהכנת. לדוגמה אם החלטת שביום הולדת הזו חייבת להיות הפעלה חיצונית את צריכה לדעת שהמחירים נעים בין 1,000-1,500 תלוי בהפעלה, בכמות המשתתפים ובמיקום כמובן.

אם יש דברים שהם מאוד חשובים לך תדגישי אותם ותשקיעי בהם אחוז מהתקציב. אם עוגה מעוצבת זה הדבר שאי אפשר לוותר עליו ואת לא רוצה להכין לבד תדעי מהו הסכום שאת צריכה כדי להשקיע ובדברים האחרים תשקיעי את המינימום שצריך.

הסוד הוא לעשות רישום של ההוצאות, לא חייב לדייק בשקל אבל לעשות טווח מחירים הגיוני. כל כך קל להישאב תוך כדי הארגון להוצאות מיותרות כי דברים נראים לנו יפים או נחוצים אבל כשיש מסגרת ברורה יותר קשה ללכת לאיבוד.

שלב 5 – יצירת האווירה והמיתוג

כאן מתחיל החלק המעשי והיצירתי שלך בארגון יום ההולדת. כאן את לוקחת את לוח ההשראה וכל ענן הרעיונות שלך ומיישמת אותו במציאות.

תצרי לך וויזן של הדברים, רשימת מכולת של מה שאת צריכה לקנות ולעשות ותעשי זאת באמצעות לוח ההשראה וסרגל הצבעים.

אני יכולה לרשום לך את הדברים העיקריים שעליהם את צריכה לחשוב:

 • קישוטי תליה
 • מפות שולחן
 • חד פעמי
 • ממתקים וחטיפים תואמים
 • קשים
 • מיתוגים שונים: דגלונים, מדליונים, מדבקות וכדומה.
 • מרכזי שולחן
 • בלונים

זה הבסיס וכמובן שזה נכון לכל דבר שיוצר אווירה של הקונספט.

שלב 6 – מתנות

הרגל המתנות קיים אצלנו בכל חגיגה ובכל אירוע כמעט וגם כאן כשחוגגים יום הולדת לילדים נהוג ורצוי לתת שי קטן ומזכרת לכל ילד בסיום החגיגה, סוג של תודה שבאתם.

איך בוחרים את המתנה המתאימה?

כדי לבחור את המתנה המתאימה לחגיגה צריך להתחשב בשני פרמטרים עיקריים: עלות והתאמה לקונספט.

עלות – כשיש מעט מוזמנים וחוגגים יום הולדת בקטנה יותר קל להשקיע בעלויות של המתנות, אבל כשמדברים על חגיגות ימי הולדת לילדי הגן או בית הספר מדובר כבל על כמות מאוד גדולה של מוזמנים וגם עלות של 10 ש"ח למתנה הופכת להיות סכום לא מבוטל. בסופו של יום את יודעת כמה אתם מוכנים להוציא ומה התקציב העומד לרשותכם ברכישת המתנות.

אז איך יודעים כמה להוציא על מתנה? כמו שרשמתי קודם הכל תלוי בתקציב שכבר הכנת. אני יכולה לספר לך שבעלות של 5 ש"ח ליחידה אפשר לעשות מתנות מאוד נחמדות ויפות, הסוד טמון בהתאמה לקונספט.

התאמה לקונספט – כאן הסוד האמיתי. התאימי את המתנה לנושא היום הולדת שבחרתם, את יכולה לעשות זאת באמצעות צבעים תואמים, משחק קטן או חפץ שיכול להתאים. אני אתן לך דוגמה: הכנתי ליום ההולדת 4 של איתי קונספט קרקס והמתנות שהילדים קיבלו בסוף יום ההולדת היו סרטים צבעוניים עם מקל לפי צבעי היום הולדת.

איפה אפשר למצוא מתנות מתאימות לקונספט? יש היום לא מעט רשתות זולות בסגנון הכל בדולר, תוכלי למצוא בסניפי מקס סטוק שונים, דרום ת"א דברים נפלאים ואם זה פחות נגיש לך תוכלי פשוט להזמין מעליאקספרס. תמיד יש לך גם את האופציה של להכין לבד למי שזה מתאים לה.

שלב 7 – פעילות

לב ליבה של כל מסיבה היא הפעילות או ההפעלה וזה החלק הגדול שבשבילו מזמינים. כדי ליצור יום הולדת קונספט עם תוכן, ולא רק קישוטים ותמונות, את צריכה להתאים את הפעילות לנושא יום ההולדת כמובן בהתאמה לגיל המוזמנים.

איך מוצאים את הפעילות המתאימה?

 1. דבר ראשון את צריכה לדעת האם את יוצרת את הפעילות או האם את מזמינה הפעלה חיצונית.
 2. את צריכה לעשות לך רשימה של פעילויות \ הפעלות שיכולות להתאים לקונספט יום ההולדת ולגיל של המוזמנים. אם לדוגמה את עושה הפעלה של שולחן יצירה תדאגי שהיצירה תהיה מתאימה לגיל המתאים והאלמנטים לקונספט של היום הולדת (ביום הולדת נסיכות לגיל 3 יהיה שולחן עם ציורי נסיכות לצביעה או הכנת כתר אישי).
 3. הדבר השלישי שיקבע את הפעילות המתאימה הוא התקציב שהכנת כבר קודם. כך מבין רשימת הפעילויות שהכנת תדאי איזו פעילות מתאימה יותר.

יש היום הרבה מפעילים וסוגי הפעלות שונים, אפשר למצוא הפעלה כמעט בכל נושא שתחשבי עליו, רק שימי לב שיש גם הרבה גימיקים מטעים, כאלה ששמים שם על הפעלת היום הולדת כי זה מה שהילדים אוהבים עכשיו אבל חוץ מגב במה עם ציור של הנושא אין קשר בין ההפעלה לקונספט.

שלב 8 – כיבוד

אין חגיגה בלי עוגה...וחטיפים, ושתיה, ואוכל, ונשנושים ומה לא?!

תיצרי כיבוד שמתאים לקהל המוזמנים של היום הולדת, אם את קונה אוכל או מכינה תשלבי את זה בצורה יחסית והגיונית עם החטיפים, אם יש הרבה מבוגרים שמצטרפים אל תשכחי לדאוג גם להם, אם החלטת להזמין פיצות אין סיבה שיהיה אוכל נוסף על השולחן אלא רק כיבוד קל, בקיצור הבנת אותי. הכל עניין של איזון בין הדברים ואירגון נכון, חבל להוציא סכומים גבוהים או לעבוד קשה ובסוף הדברים יזרקו או להיפך גם יכול לקרות.

אם ממש בא לך לעשות שולחן מתוקים ממותג אני אגלה לך שכבר יש לך את זה בזכות על מה שעשית עד עכשיו, החד פעמי, הקישוטים, המיתוג, כל מה שיצרת יוצר לך שולחן קונספט. תמיד אפשר גם לשלב קצת מתוקים בצבעים בשביל היופי (מרשמלו, עדשים, סוכריות, נשיקות וכו..).

מה עם העוגה? בדיוק אותו הדבר. בדרך שלך וביכולות שלך תקני או תכיני בהתאמה למה שהחלטת בתקציב וברצון ובהתאמה לצבעים ולקונספט.

לסיכום,

גיליתי לך כאן את סודות ארגון יום ההולדת מא' עד ת'. מהבסיס הזה את יכולה ליצור כל סוג של יום הולדת ובכל רמה שתבחרי. את יכולה לעשות יום הולדת פשוט ורגוע או יום הולדת מטורף, אבל הכי חשוב לי שתדעי שכדי ליצור יום הולדת יפה, יום הולדת קונספט, יום הולדת חווייתי את לא צריכה להשתגע ואת לא חייבת לעשות בדיוק כמו מה שראית שהחברה המוכשרת שלך עשתה אתמול או פינטרסט הציעו לך.

את יכולה ליצור יום הולדת קונספט בדרך שבחרת, ביכולת שלך ובתקציב שלך.

ואם תלכי בשלבים האלה תראי שזה בכלל לא מסובך ובהחלט עובד.

כתוב תגובה